Fit mom, happy son

Ferrero/ lískooříškové čokoládové kuličky

Tyhle lískooříškové čoko kuličky u nás měly úspěch. A přestože manžel většinou říká: „Mně ta zdravá strava nechutná“, já si říkám „Jak by mohla, když ani neochutná.“.

Tentokrát chtěl ukázat dobrou vůli nebo ta vánoční atmosféra. Prostě ochutnal a “ ty jo, to je fakt dobrý“, oči navrch hlavy 😮, že bych se skoro mohla urazit 🤔😊, kdybych si to přebrala jako „to se divím, že se ti podařilo něco dobrého uplácat“ a to já umím. Takhle si věci přebrat 😁😉.

Každopádně na jedné věci se shodneme „je to fakt dobrý“, nebo spíš výborný. Z pár ingrediencí se podařilo uplácat takovou kalorickou bombu 👍. Není potřeba ani doslazovat, ale protože jsme čekali i „cukroholiky“, přidala jsem trochu erythritolu. Oproti originálu o 1 kostku cukru na 1 kus méně. 

Homemade kuličky mají o necelý 1 gram bílkovin více. Tuků mají o 2 g více. Je to pouze tuk z ořechů. Kupované pak obsahují tuk z ořechů a palmového tuku. 

Za mne je složení důležitější než kalorická hodnota, na kterou spousta lidé hledí především. Klíčové je, z čeho energie pochází. 

Hledíš na složení, kalorickou hodnotu nebo obojí?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *