Fit mom, happy son

Vanilkové řezy s tvarohovým krémem

„Musíš dát sebe na první místo, abys tu mohl/a být pro druhé.“

Mám pocit, že tohle čtu snad všude, být na prvním místě, abych byla v pohodě. Protože, když je spokojená máma, pak i děti. Bla, bla, bla. To se lehce řekne, ale v reálu mi to moc nejde. Zajímalo by mě, kolika z vás se to daří? 

Snažím se na tom pracovat. Dávám klukům najevo, že i máma musí jíst. I já si můžu zacvičit během dne. Prostě, co jde, tak se snažím zvládat i s nimi a zároveň se o sebe starat, i když jsem máma. Myslím, že to s naší psychikou a sebevědomím dělá hodně. A čas na mateřské do našeho sebevědomí hází velké vidle.

Každá maličkost, kterou pro sebe uděláš, má smysl.

Vím, že to někdy nejde. Jako třeba dnes večer. Na večer se vždy těším. Je to jediný čas, kdy můžu být jen já sama se sebou, někdy. No, ale k tomu dnešku. 

Uspávání Mikyho 1,5 hodiny. Během té doby jsem cítila, jak to ve mně vře: „Už spi, chci mít chvíli pro sebe 😥.“ Když už jsem si říkala, že se zadařilo. Tak se během 5 minut zase vzbudil a to hned dvakrát. Pak si mě hlídal a já jsem z ložnice lezla po čtyřech, aby si nevšiml, že jsem zase odešla, protože měl oči neustále na stopkách. 

„Dej sebe na první místo“, jasně🤷‍♀️.

Vanilkové řezy s tvarohovým krémem

INGREDIENCE

Korpus

3 vejce

80 g mandlové mouky

20 g stroihaného kokosu (rozmixovat na mouku)

50 g kysané smetany

50 ml smetany

Vanilková esence

1 ČL prášku do pečiva

Krém

1 tvaroh ve vaničce 

1 kysaná smetana

Vanilková esence

 + ovoce

POSTUP

1. Smícháme ingredience na korpus: mandlovou mouku, kokos, smetanu, vanilkovou esenci, prášek do pečiva, žloutky. Nakonec vmícháme sníh z bílků. 

2. Nalijeme do formy a pečeme na 180, cca 40 minut.

3. Kysanou smetanu, tvaroh necháme okapat na plátně (nejlépe přes noc). Smícháme s vanilkovou esencí a namažeme na vychlazený korpus.

4. Dozdobíme ovocem podle chuti. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.