Fit mom, happy son

REALITA VS. SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Exotické destinace rovnají se víc like 👍, tak jsem se rozhodla, že si zaletím na pláž pro hezkou fotku😁. No sice jinak celý den stojí za prd, ale stačí, že se povede jedna usměvavá fotka na sítě. No ne?

K tomu ještě pár dalších maličkostí, jako třeba „pekáč“ buchet. Vyžehlená pleť bez vad a vrásek je samozřejmostí.

Přesto slýchám hodně o přirozenosti, autenticitě atd. Určitě ano, ale jen pokud se „přirozenost“ blíží dokonalosti.

Úzký pas, dlouhé řasy, pevná prsa, zadek, žádné strie, exotické dovolené, hodné a usměvavé děti, bezchybný vztah… A to vše ideálně bez práce. Hlavně to nepřehnat, aby to vypadalo přirozeně. Nevadí, že je to jen „maska“, za kterou se skrývá osamělost, nejistoty, smutek…?  

Jako forma motivace pro sledující, super. Ale pokud druhým tahle hra na „dokonalý život“ způsobuje deprese, úzkosti, poruchy příjmu potravy…? Pak to určitě není v pořádku.

Já se na profily dívám s určitým nadhledem. Říkám si: „tak to bych chtěla vidět, jak tohle všechno sní a vypadá takhle.“ „Pedikúra, masáž, nehty, kadeřník, kosmetika, bělení zubů, implantáty, botox, restaurace, kavárny… no, to se ti to kecá, jak si udělat čas na cvičení, odpočinek atd. :-D.“

Myslím, že i dospělý člověk se při sledování takových profilů může cítit méněcenně. Ale říkám si, co takhle děti v pubertě? Já na tohle koukat dřív, tak se na sebe nemůžu ani podívat. Což jsem skoro nemohla, protože na mně nebylo nic dost dobré.

Děti nevidí to, že na sítích můžete být kýmkoliv. Když jsem se teď dívala na aplikaci, co vše na sobě můžete upravit, tak jsem docela koukala. Oči (barvu, velikost, sklon), vlasy, výšku, pas, prsa, břišní svaly, nos, pleť, retuš… prostě komplet, ani byste se nepoznali. Díky aplikaci můžete být jeden v Paříži, druhý v Římě, i když si žijete jen další ne/obyčejný den.

Nesrovnávej se s druhými. Každý má dobré i špatné dny a pokud tvrdí, že ne, tak kecá 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *