Fit mom, happy son

MYSLI, jaké vybrat?

Je spousta výživových směrů a informací, často i protichůdných. Člověk, který se o stravování příliš nezajímá, ale třeba se i snaží jít nějakým, zdravějším směrem.

Časté je výrazné omezování kalorií, vynechávání určitých potravin (lepek, cukr…), nebo zařazování většího množství bílkovin atp.

Vždy záleží na zdroji a složení. Přestože může být čtení složení zdlouhavé, tak vybírat si jen podle velkého nápisu „bez cukru“, „protein“, „bez lepku“ většinou nestačí.

PROTEINOVÉ MYSLI má skutečně vyšší množství bílkovin, ale zároveň více kalorií a poměrně hodně cukru. Což asi sotvakdo chce, když se snaží navýšit bílkoviny, zasytit se, vyživit svaly a kalorie spíše snižovat.

Složení: Ovesné vločky, cukr, sójové vločky, řepkový olej, hořká, sójový proteinový izolát, sójová proteinová, kakao, strouhaný kokos, pufovaná quinoa, kukuřično-pšeničná křupka, antioxidanty.

Cukr na druhém místě ve složení „hovoří“ sám za sebe.

MYSLI BEZ LEPKU

Další bomba, kalorická bomba je mysli sice bezlepkové, ale s náloží cukru.

Složení: Cereálie (pohankové vločky, jáhlový extrudát) cukr, rýžová mouka, řepkový olej, kukuřičné lupínky, hořká čokoláda, rýžový extrudát, strouhaný kokos, bramborový škrob, plátky mandlí, pufovaný amarant, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, antioxidanty.

MYSLI BEZ CUKRU

Posun lepším směrem, slazeno vlákninou, ale proč přidávat do mysli mouku? Škoda.

Složení: Celozrnné ovesné vločky, rostlinná vláknina (čekanková/ řepná / kukuřičná), pšeničná mouka, řepkový olej, kukuřično–pšeničná křupka, plátky kokosu, kukuřično-pšeničný extrudát, čokoláda, kakaový prášek, strouhaný kokos, přírodní kokosové aroma, antioxidanty.

MYSLI SYPANÉ

Podle mne asi nejlepší varianta, kterou si můžete namíchat i doma (vločky, čokoláda/ ovoce, ořechy…).

Složení: Ovesné vločky, pšeničné vločky, hořká čokoláda, mléčná čokoláda, kakaové lupínky, plátky mandlí, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, řepkový olej.

Také jsem měla „bezlepkové“ období (a kdo ne?) a kupovala pohankové mysli a jak mi chutnalo, bylo taaak slaďoučké 🤷‍♀️. Člověk se pořád něco učí. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *