Fit mom, happy son

„Můžu přibrat na dovolené, když budu hřešit?“

Blíží se čas dovolených a úvahy o tom, jak se budu na dovolené stravovat ? Můžu přibrat? Kolik? …

Určitě můžeš přibrat na dovolené stejně, jako doma. Pokud se budeš denně ládovat pizzou, zmrzlinou, hranolkami atp.

A kolik? To závisí na tom, jak hodně skutečné potraviny a nějakou zdravou míru v jídle vypustíš. Jak moc budeš chtít ochutnávat a využívat službu all inclusive. Podle mne tak 2 – 5 kilogramy. 

Někdo bere dovolenou, jako období nezřízeného přejídání a po návratu se trápí dietami.

Já osobně se i na dovolené snažím vybírat to nejlepší a když mám chuť na něco mimo, dám si to. Stejně jako doma. Ať už máte jídlo na dovolené zajištěné nebo si jej připravujete sami. Můžete si vybrat cestu, kterou se vydáte. Přejídání nezdravostmi a následné trápení se váhou nebo užívání si zdravého jídla, odpočinku, času s rodinou a ani kilogramu navíc.

Manžel volí možnost první: bílé pečivo, nutellu, řízky, hranolky, dortíky, zmrzlinky atd. Já volím druhou možnost. Vybírám si, co možná nejvýživnější jídla: ryby, maso, zelenina, ovoce, vejce, mléčné výrobky, sýry, ovoce atd., ať už vybírám z bufetového stalo, z jídelního lístku nebo jídlo připravuji.

Nabídka je široká, nemám pocit omezování, což je myslím to zásadní pro udržení si zdravého stravování i na dovolené. Myslím, že možností je spousta a každý si z široké nabídky zdravých potravin může vybrat to, co mu chutná. A to i na dovolené. 

Podle mne není dovolená o přejídání, ale o zážitcích, společně stráveném čase. Důležité je být spolu a vymanit se z toho každodenního shonu  ❤. Užij si ten čas. 

Poznáš, který oběd a snídaně jsou moje a manžela? 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.