Fit mom, happy son

Krupice

Nedávno jsem narazila na krupicový pudink s proteinem. A kdo by jako dítě nemiloval krupicovou kaši? Hned se mi vybavila ta z jídelny, s grankem a máslem. Já jsem vždy u okýnka hlásila „bez másla“, to mi tam prostě nechutnalo.

Nicméně jsem musela zkusit tu proteinovou a i když má méně kalorií (79 kcal/ 100 g), tuku, sacharidů i cukru, ale více bílkovin, to se nedalo sníst. Nemyslím kvůli množství, ale ta chuť. No, nějak mě neoslovila, s tou školní to nelze srovnávat, ale dnes už by mi asi ani ta nechutnala🤷‍♀️😊. Jak říká mamka: „Ty jsi zmlsaná.“ Když mi něco nechutná, tak to přece nebudu jíst. To dá rozum. 

Mléčná krupice je výživově srovnatelná s tou domácí (100 g: 149 kcal, 19 g sacharidů, 11 g cukru, 6 g tuku, 4 g bílkovin), ale samozřejmě záleží na ingrediencích a čím si jí vytuníš. Máš jí pak bez karagenanu, aromat, prostě jen základní suroviny. 

Navíc doma si můžeš připravit i celozrnnou nebo lowcarb variantu. Záleží jen na tobě. Myslím, že domácí je prostě domácí, ale 100 lidí, 100 chutí. Asi budu muset nějakou zkusit, ale kluci na kaše moc nejsou 🤔🤷‍♀️, tak uvidím.  Jakou máš nejraději ty a tvoje zlatíčka? 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *