Fit mom, happy son

Brokolice, dědičnost, „zbytkové“ BROKOLICOVÉ PLACIČKY

Tak jsem si říkala, co napsat k mojí milované brokolici a v tom jsem narazila na nadpis článku „nenávist k brokolici může být dědičná“, to mě samozřejmě vyděsilo.

„Co když kluci budou mít podobné chutě jako jejich táta?“ Pizza, hranolky, tatarka, řízek, smažené, minimum zeleniny/ ovoce, pečivo jedině z bílé mouky, sladké s tunou cukru… prostě hrůza, všechno špatně. V tom mi naskočilo, vždyť Víťa by nejraději jedl vše, co táta. „Dýchej, mysli“, říkám si.

 Ano, má rád pizzu, ale chutná mu i moje, z tvarohového těsta. Takže jedna položka je vyřešena.

Manžel z Nutelly přešel na ořechová másla, která dřív odmítal ochutnat, sice jsou trochu přislazená, ale asi tak o 1 000% lepší, než Nutella, kterou dřív jedl po sklenicích, čímž se vyřešila přítomnost ohrožující Nutelly v domácnosti. Víťa má ořechová másla rád. Super.

Mají rádi hranolky. Podařilo se mi přeorientovat manžela na hranolky z horkovzdušné fritézy, ochutnal a prostě mu chutnají, „jsou v pohodě“, říká. Víťa je na ně také zvyklý a stejně si žádá hranolky. Jsem klidnější.

Manžel dokonce ochutnal brokolicové placičky, „Co v tom je? Je to dobré.“, diví se, protože vše co uvařím je pro něj podezřelé „to je zase něco zdravého“ (jak jinak ;-))… Není to s ním úplně marné, jupí. Takže asi nejde úplně o to, že by musel jíst nutně všechno nezdravé. Jde jen o zvyk a o to, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“, takže u něj je to trochu složitější (typy, jak to změnit sem, prosím), ale s Víťou a Mikym mám snad ještě šanci. Cítím se mnohem lépe. Je potřeba jen zvolit správnou taktiku a „dokud to nesníš, neodejdeš od stolu“, asi nebude to pravé. Možná by to chtělo pohádku o tom, jak si Buzz Rakeťák lítá pro brokolici do vesmíru? Protože benefity brokolice určitě nezaberou, ale kdyby zajímaly třeba vás…

… prostě samé benefity, a ještě skvěle chutná. Tak třeba oceníte i recept na „ZBYTKOVÉ BROKOLICOVÉ PLACIČKY“

… a proč zbytkové?

Spotřebovala jsem zbytky a přidala něco navíc a je z toho skvělá mňamka.

 

INGREDIENCE

100 g mletého krůtího masa

¾ vařené brokolice (vařím v páře)

¼ mozzarelly

2 vejce

50 g strouhaného sýra

Česnek

(sůl)

POSTUP

Smícháme krůtí maso, nastrouhanou mozzarellu, sýr, vejce, nadrobno pokrájenou brokolici. Dochutíme solí a česnekem. Na pečící papír vytvarujeme placičky a pečeme na 180 do zlatova (cca 25 minut).

… i Miky se mnou baští, přestože už svoje snědl ❤

… Mikymu (1 rok) se snažím tvrdé sýry nedávat, spíš Mozzarellu atp., protože sýry obsahují poměrně hodně soli, ale Víťa (4 roky) má sýry rád ❤, to má po po mně, tak snad toho po mně ve stravování zdědil víc

… u Mikyho to není ještě vůbec poznat, ale budu se jejich stravování nadále snažit ovlivnit tím správným směrem a i když to nebude 100%, ale čí strava taková je? ani moje ne, přiznávám , ale o tom to není

… snad se mi podaří zanechat v nich zájem stravovat se zdravě a ocenit opravdové, přirozené chutě 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.